roaccutanekullan.blogspot.com

6 Mart 2013 Çarşamba

ROACCUTANE 2. AY BİTİYOR!

Merhaba arkadaşlar,
 
İş güç derken ne zamandır yazamadım...
Tüm takip edenler kusura bakmayın :)
 
Öncelikle yaşıyorum, problem yok..
İlaç öldürmüyor yani :))
Yüzüm epey düzeldi.
Aktif sivilce yok gibi.
Siyah noktalarım uçtu gitti.
Bir iki tane kaldı.
Yüzüm çok inceldi, pürüzsüzleşti, hassaslaştı...
Dışarısı soğuksa yüzüm hemen kızarıyor,
sıcaksa da hemen kızarıyor :)
Kızarmaya yer arıyor yani :))
 
Ama sivilcelerim yok ya kızarıklık da elbet ilacın sonunda geçecektir.
Dudaklarım her gün kat kat soyuluyor.
Bazen durup dururen kanıyor.
Blistex dudak balmı aldım,
iki dakikada bir sürmezsem yine eski kuru haline dönüyor.
Botox yaptırmış gibi oldum dudaklarıma :))
 
Yüzümde özellikle ağız çevresi ve burun kenarları soyuluyor.
Bepanthol krem aldım onu sürüyorum.
Onu da yarım saatte bir sürmem lazım
anca deriler kamufle oluyor.
 
Çok rahatsız eden bir durum değil...
 
Ellerim egzama gibi bir şey oldu. Bazen azıyor bazen sönüyor...
Deterjandan mı yediklerimden mi bilemiyorum.
 
Burnumda sürekli kan kuruyor....
Burnum tıkanıyor o yüzden...
 
Başka bir durum yok.
 
Diyete devam..
2 buçuk kilo verdim...
haftaya yine kan tahlilim var, bakalım inşallah değerlerim normal çıkar ve
ilaca devam edebilirim.
 
İyi ki kullandım diyorum şimdilik bir sıkıntı yok...
 
Hepinize sağlıklı günler :)

7 yorum:

Yağmur Doğan dedi ki...

merhaba, blogunuzun bugüne kadar olan kısmını yeni okudum, ben de 23 yaşındayım günde 20 mg kullanıyorum ve 2. ayım 3 gün sonra bitecek. dediğiniz gibi doktorlar bu konuda pek ilgili değil, bu yüzden ben de sizden fikir almak istiyorum. yüzümdeki siyah noktalar neredeyse bitti fakat sadece sağ yanağımda bitmek tükenmek bilmeyen sivilceler var. bazen istemeden oynuyorum o yüzden mi geçmiyor ya da dozum mu düşük geliyor bilmiyorum. geçmediğini görmek insanda heves bırakmıyor açıkçası:) bir de saçlarım inanılmaz dökülüyor her gün avuç avuç saç topluyorum. sizde de bu gibi dökülme problemi oldu mu? doktorum dökülme yapabilir, ilaç bitince yerine gelir demişti ama her gün saçlarım avuç avuç elime geldikçe moralim alt üst oluyor. tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler..

Adsız dedi ki...

merhaba.. oncelıkle gecmıs olsun ben bu tedavıde 2 ayın sonuna yaklaştım.. sıvılcelerım cok gec gecıyor bi sivilcenın 1 ay durduğunu biliyorum.. gercı asıl öğrenmek ıstedıgım ben makyaj yapıyorum bıraz aşırı fondeten kullanıyorum bu tedavımde olumsuz etkıler yaratıyor farkındayım ama çalışıyorum o yüzle dışarıya çıkamam.. sız makyaj yapıyormuydunuz ben yapmalımıyım yapmamalımıyım sızce ...

Adsız dedi ki...

Benim ellerimde de egzama oldu yanık gibi görünüyor kıpkırmızı gerçekten çok sinir bozucu bana advantan verdi 3 gündür kullanıyorum azaldı ama arada bir tekrar kıpkırmızı olmasa da kızarıyor ve tamamem geçmedi sizde de mi öyle oldu önce? Gerçekten endişeleniyorum

ilayda dedi ki...

ya evet ben de kullanmak istiyorum bu ilacı fakat yüzde çok kuruluk ve daha çok sivilceye neden oluyor o şekildede dışarı çıkamam fondöten ilacın tedavisinde sorun çıkartıyor mu

Unknown dedi ki...

Nasıl bir diyet uyguladınız ben cok kilo aldım henüz 1 ay oldu ama cok iştahım açıldı

Nesrin dedi ki...

Merhabalar! Benim sorunum sivilce akne değil rose denen bir cilt rahatsızlığı ben iki aydır günde 10 mg kullanıyorum dudak kuruluğu ve ellerim dışında ciddi bir problem yaşamadım depresyon ya da sinirlilik de olmadı yalnız düzenli olan adet günlerim de aksama yaşıyorum sanırım bu da ilacın yan etkisi. Bazı zamanlarda da eklem ağrıları yaşıyorum ama ciddi boyutlarda değil. Bazı Yorumlarda ilacın yaşlandırdığı ve gözaltında çökmeler olduğunu okudum, bu ne kadar doğru? Yaz dönemine girdiğimiz için doktorum ilaç kullanımını günaşırıya çevirdi. Yüzümde ilaçtan kaynaklanan kızarıklıklar için Roza denen bir ciğer verdi bunun dışında başka bir şey kullanabilir miyim ? Güneş koruyucusu olarak da ne tavsiye edersiniz?

Nesrin dedi ki...

Merhabalar! Benim sorunum sivilce akne değil rose denen bir cilt rahatsızlığı ben iki aydır günde 10 mg kullanıyorum dudak kuruluğu ve ellerim dışında ciddi bir problem yaşamadım depresyon ya da sinirlilik de olmadı yalnız düzenli olan adet günlerim de aksama yaşıyorum sanırım bu da ilacın yan etkisi. Bazı zamanlarda da eklem ağrıları yaşıyorum ama ciddi boyutlarda değil. Bazı Yorumlarda ilacın yaşlandırdığı ve gözaltında çökmeler olduğunu okudum, bu ne kadar doğru? Yaz dönemine girdiğimiz için doktorum ilaç kullanımını günaşırıya çevirdi. Yüzümde ilaçtan kaynaklanan kızarıklıklar için Roza denen bir ciğer verdi bunun dışında başka bir şey kullanabilir miyim ? Güneş koruyucusu olarak da ne tavsiye edersiniz?